Кошик
225 відгуків
+380 (44) 495-50-05
+380 (67) 181-90-86
+380 (93) 170-10-61
+380 (96) 344-71-11
ул. Бориспольская 9, корп.61, оф. 16/2, Київ, Україна
MOBICASE ГАЛАНТЕРЕЯ ТА СТИЛЬНІ АКСЕСУАРИ
Залишити відгук

Види нанесення малюнка на шкіру (тиснення , лазерне гравіювання).

Види нанесення малюнка на шкіру (тиснення , лазерне гравіювання).

          Види нанесення малюнка на шкіру

Тиснення і види тиснення :

                                                                  

Блінтове (сліпе) тиснення – це процес аналогічний гарячому тисненню, але без використання фольги (тому вона і називається сліпим тисненням). Блінтове тиснення виробляють як гарячим кліше, так і холодним кліше в залежності від властивостей тиснимого матеріалу.

                                                                                       

Гаряче тиснення (фольгою) – це процес термопереноса металізованого порошку і (або) пігменту (кольорового порошку) зі спеціальної фольги на запечатуваний (тиснимый) матеріал допомогою опуклого металевого або полімерного кліше.

 

Фольга для гарячого тиснення складається з наступних шарів:

1. Поліестерна основа – на ній кріпляться всі інші шари фольги.

2. Терморазрушающийся клейовий шар – при нагріванні фольги допомогою кліше цей шар руйнується (плавиться і випаровується), звільняючи, таким чином, всі нижні шари фольги від зв'язку з поліестерної основою.

3. Барвистий (пігментний) шар – шар фарби або лаку потрібного нам кольору (для металізованих фольг використовується напівпрозорий лак).

4. Металізований шар (присутній тільки на металізованих фольгах) – тонкий шар алюмінію, що надає фользі металевий блиск.

5. Термоклеевой шар – це шар клею, призначеного для приклеювання барвистого і металізованого шарів до запечатуємому материалу.

 

Під дією нагрітого кліше терморазрушающийся шар (2) руйнується, звільняючи інші (барвисті) шари від їх зв'язку з поліестерної основою. За рахунок розігріву термоклеевой шар (5) приклеюється разом з барвистими шарами (шари 3 та 4) до тиснимому матеріалу.

Температура кліше при тисненні повинна бути такою, щоб, з одного боку, терморазрушающийся шар вже зруйнувався, але, з іншого боку, температура кліше не повинна руйнувати приклеюються до запечатуємому материалу шари 3 і 4 і сам запечатуваний матеріал, а шар термоклея був досить клейким для даного матеріалу.

Температура тиснення зазвичай підбирається дослідним шляхом в залежності від властивостей використовуваної фольги і тиснимого матеріалу, а також від швидкості тиснення і коефіцієнта термопередачі матеріалу кліше.

 

Конгревне тиснення – це процес гарячого тиснення фольгою або блінтового тиснення з отриманням багаторівневого рельєфного зображення.

Конгревне тиснення ведуть із застосуванням двох кліше: матриці – увігнутого металевого кліше і контрматрицы (патрицы) – пластикової випуклої форми, що відповідає матриці, але з врахуванням товщини задрукованого матеріалу.

Іноді конгревне тиснення фольгою роблять в два проходи: за один прохід здійснюється плоске гаряче тиснення фольгою, а за інший –блінтове тиснення (дана операція спрощує виготовлення кліше, але здорожує продукцію за рахунок подвоєного часу тиснення).

 

Основою для будь-якого виду тиснення є кліше, і якість виготовлення кліше безпосередньо впливає на якість тиснення і, як наслідок, на якість кінцевої тисненої продукції.

 

Кліше для гарячого і блінтового тиснення виготовляють з таких матеріалів:

 

1) Фотополимерые кліше: тиражі до 1 тис. відбитків – зазвичай це кліше для виготовлення малих тиражів сувенірної продукції і візиток.

2) Металеві кліше: цинкові (тиражі до 10 тис. відбитків), мідні (до 50-100 тис. відбитків), мідні і латунні (500-1000 тис. відбитків) і сталь (понад 1 млн. відбитків застосовується рідко).

3) Силіконові кліше: тиражі 100 тис. відбитків.

 

Лазерне гравірування

 

Лазерне гравіювання — процес гравіювання, виконаний на лазері (лазерному верстаті).

 

Опис процесу

 

У лазері, (лазерному верстаті) світло від лампи, фокусується промінь і передається через систему дзеркал або оптичне волокно на лінзу, де він здобуває остаточну фокусування і потрапляє на гравійований матеріал. При цьому чим ближче відстань від лінзи до матеріалу до фокусної тим точніше і тонше можуть бути лінії гравіювання. У процесі лазерного гравіювання знімається (випалюється, випаровується) верхній шар чи шари, за рахунок чого на поверхні матеріалу виникають поглиблення, поєднання яких дають необхідне зображення або напис. Глибина гравіювання залежить від обраної потужності лазерного верстата, від фізичних властивостей гравійованого матеріалу і від кількості проходів (кількості ліній — траєкторія яких співпадає з траєкторією вже вигравіруваних ліній, простіше кажучи повторень зроблених за однією і тією ж заготівлі). У процесі лазерного гравіювання, з урахуванням особливостей методу, на краях гравійованого зображення можуть виникати оплавлення, як побічний ефект перегрівання матеріалу. Цей ефект може в подальшому бути прибраний за рахунок зменшення температури і тривалості впливу променя на матеріал, що реалізується шляхом зменшення потужності верстата, збільшенням швидкості гравіювання, за рахунок чого може знадобитися виконання додаткових проходів.

 

Переваги

 

Плюси лазерного гравіювання перед іншими методами нанесення гравіювання полягають:

у швидкості процесу, що значно знижує його собівартість

немає фізичного впливу на матеріал, що може дозволити гравірувати важкодоступні і незручно розташовані ділянки матеріалу

воздействие оказывается на минимальную площадь поверхности (примерно 10-20 микрон), что влияет на точность выполненной гравировки

процесс гравировки задается и координируется ЧПУ, что позволяет почти исключить брак в изделиях и позволяет достичь точности позиционирования в пределах детали

 

Недостатки

 

Как и в любом технологическом процессе в лазерной гравировке есть и свои недостатки:

невозможность контролировать точность глубины гравировки

гравированная площадь не имеет однородной плоскости поверхности, что связанно с неоднородностью материала, имеющейся повсеместно

не всі матеріали можуть перенести температурний вплив лазерного променя, внаслідок чого деталь відчуває небажані деформації

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner